Sitemizde yer alan bazı yayınların erişimi Türkiye ve bazı ülkelerde mümkün olmuyor. Bunun sebebi mahmeke kararıyla engellenmiş sitelere dns ayarı yapılmadan girilememesi. Bu yazımızda size nasıl sağlıklı şekilde dns adreslerini değiştirebileceğinizi anlatmaya çalışacağız

1- İlk olarak ağ bağlantıları kısmına girin ve işaretlenmiş yeri tıklayınız.

2- Karşımıza bu ekran gelmiş olacak. Özellikler kısmına tıklayın bu kısımda

3- Burada da çerçeve içindeki alanı seçip ” Özellikler ” diyeceğiz.

4- Belirtilen kısıma güncel ve çalışan bir dns adresi yazılır ve işlem ya tanıla denilerek tamamlanır yada bilgisayara reset atılınca yeni ayarlar güncellenir. Artık engellenmiş her siteye sorunsuz şekilde giriş yapmanız mümkündür.

Çalışan ve önerilen DNS değerleri;

DNS Sunucuları:

DNS Sunucuları:

DNS Sunucuları:

156.154.70.1
156.154.71.1

ve

198.153.192.1
198.153.194.1

 

Windows 7

  1. Başlat menüsünden Denetim Masası sekmesini seçiniz.
  2. Daha sonra Ağ ve İnternet ‘i seçin.
  3. Açılan sayfadan Ağ ve Paylaşım Merkezi seçimi yapın ve açılacak olan sayfada sol menüden”Bağdaştırıcı ayarlarını değiştirin” sekmesine tıklayınız.
  4. Karşınıza aktif internet bağlantınız çıkacaktır. Yerel ağ bağlantısı simgesinin üzerine sağ tıklayarak menüden “Özellikler” seçimi yapıyoruz.
  5. Burada da “İnternet Protokolü 4” seçeneğinin üzerine tıkladıktan sonra sağ alt tarafta Özellikler butonuna basıyoruz.
  6. Aşağıdaki DNS sunucu adresini otomatik olarak al” sekmesine tıkladıktan sonra; Tercih edilen DNS sunucuna ve Diğer DNS Sunucusuna yukarıdaki tablodaki DNS seçimlerinden birini kullanabilirsiniz.  İlgili seçimi yaptıktan sonra Tamam butonuna tıklayınız.

 

MAC OS X İşletim Sistemleri

  1. Elma menüsü > Sistem Tercihleri’ni seçin, sonra Ağ’ı tıklayın.
  2. Listede kullanmak istediğiniz ağ bağlantısı servisini seçin (başka bir ad vermediyseniz Wi-Fi veya Ethernet gibi), sonra İleri Düzey’i tıklayın.
  3. Üst menüden DNS’i tıklayın, sonra DNS Sunucuları listesinin altındaki Ekle’yi (+) tıklayın. DNS sunucusuna yönelik IPv4 veya IPv6 adresini (DNS bilgilerini yukarıdaki tabloda bulabilirsiniz.) girin.
  4. İşiniz bittiğinde Tamam’ı tıklayın.

Logo Resmi TİKOBET

20 TL FREEBET

Logo Resmi TİPOBET

%100 365 TL Bonus