maç yayınları

Kaliteli Maç Yayınları

Dünya genelinde; başta futbol, basketbol ve voleybol olmak üzere pek çok alanda yüzlerce maç oynanmakta. Tüm bu maçları aynı anda takip etmek kolay değil, ancak günümüz şartları dolayısıyla istediğimiz maçları istediğimiz zaman izleyebiliyor ve bunu herhangi bir ücret ödemeden yapabiliyoruz. Bunun sebebi ise internet dünyasının çok gelişmesi ve artık internet ortamında maç yayınları yapan yüzlerce web sitesi bulunması. Bu web sitelerinin arasında çok iyi kaynaklar bulunduran web siteleri olduğu gibi kalitesiz içerik sağlayanları da mevcut. İşte bir maç yayınını iyi veya kötü yapan çeşitli detaylar ve bir maçı sorunsuz olarak izlemek için yapılması gerekenler.

İnternetten maç izle

Öncelikle bir maçı internet üzerinden sorunsuz olarak izlemek için iyi bir internet bağlantısına sahip olmanız gerekmektedir. Bunun sebebi ise maç yayınlarını takip etmenin aslında herhangi bir dizi veya filmi bilgisayarınıza indirmekten farkı olmamasıdır. Maç yayınları da internette yaptığımız tüm işlemler gibi bilgisayarımıza indirilen veri sonrası kullanıma uygun hale gelir. Maç yayınlarının orijinal yayınları belirli bir süre geriden takip etmesinin sebebi de budur. İzlediğiniz maçın çözünürlüğüne göre bilgisayarınıza her saniyede belirli büyüklüklerde veri indiriminde bulunur. Örneğin 1080p yayınların boyutları, 720p veya 480p yayınlara göre daha büyüktür. Dolayısıyla ne kadar kaliteli maç yayınları izlemek istiyorsanız internet bağlantınız o kadar iyi olmalıdır. Ülkemizde normal standartlarda maç yayınları takip etmek için 25mbps kalitesinde bir internet bağlantısına sahip olmak yeterlidir. Canlimacizlebedava.com dan canlı maç izlemek için de ortalama olarak böyle bir paket gayet elverişli durumdadır. Ancak örneğin Full HD yayınlar takip edilecekse 50 veya 100mbps bağlantılara sahip olunmalıdır.
Maç yayınlarını takip ederken kullandığınız bağlantıyı başka işlemlerle meşgul etmemek de önemlidir. Örneğin evinizde ortak bir kablosuz internet kullanıyorsanız, internetinizin download kapasitesi bu bağlantıyı kullanan tüm bilgisayarlar tarafından aynı oranda kullanılır. Dolayısıyla maç yayınlarını izlerken sizin bilgisayarınızda veya diğer aygıtlarda herhangi bir indirme işleminin yapılıyor olması, sizin internet bağlantınızı tam kapasiteyle kullanmanızı engeller ve maç yayını sırasında çeşitli donmalar meydana gelir. Tüm bu nedenlerden ötürü maç yayını sırasında çeşitli indirme programlarından dosyalar indirmeniz, Facebook veya Twitter gibi sürekli veri güncellemesi yapan web sitelerin maç yayını sırasında açık olması, cep telefonu veya tabletlerinizde sürekli veri indiren online programların çalışıyor olması, bir şekilde download hızınızı düşürür. Dolayısıyla bu noktada yapılması gereken, maç yayını izlerken interneti meşgul edecek tüm uygulamaları kapatıp tüm download hızını maç yayınına harcamaktır. Bu şekilde maçları izlerken internet bağlantınızın kalitesiyle doğru orantılı bir verim alabilir, aynı zamanda herhangi bir takılma veya sorun yaşamadan maçlarınızı izleyebilirsiniz.

İnternet Kotanız Biter mi?

İnternet kotanızın dolması da maç yayınlarını tam verimle izlemenizi engellemektedir. Bunun sebebi ise basittir. Türkiye’deki internet bağlantılarında kağıt üstünde bir kota uygulaması yoktur ancak adil kullanım kotası adlı uygulamayla genel olarak 75, 100 veya 150gb’lik indirmelerden sonra internet bağlantısına kota konmaktadır. Bu kota sonrasında internet bağlantısı genel olarak 3mbps hızında sabitlenir ve ay başına kadar bu hızda kalırsınız. Eğer kotanız dolduysa maç yayınları izlemeniz çok zordur, çünkü 3 mbps’lik bir bağlantı yaklaşık 300 kbps’lik bir download hızı demektir ve bu hız da internetten maç yayınları izlemek için oldukça yetersizdir. Dolayısıyla maç yayınları izlemeden önce yapmış olduğunuz kota harcamalarına dikkat etmeli ve buna göre yayınları takip etmelisiniz. Canlimacizlebedava.com , internetten maç yayınlarında çok küçük download harcamaları yapmakta ve kullanıcılarının çok daha fazla maç izleme imkanı bulmasını sağlamaktadır.

Canlimacizlebedava.com sizlere iyi seyirler sunar.

Logo Resmi TİKOBET

20 TL FREEBET

Logo Resmi TİPOBET

%100 365 TL Bonus